Nieuwe elektrische ovens

Bij ons crematorium wordt hard gewerkt aan een nieuwe ovenruimte, waarin twee moderne elektrische crematieovens worden geplaatst. Totdat deze in gebruik worden genomen, blijven we onze bestaande gasovens gebruiken, waarvan de eerste bijna 40 jaar geleden is geïnstalleerd. De overstap naar elektrische ovens is een belangrijke stap richting duurzaamheid, mede omdat we zoveel mogelijk gebruik gaan maken van de stroom die wordt opgewekt door onze 650 zonnepanelen.

In onderstaand filmpje is te zien hoe de nieuwe ovens op maandag 27 januari met een hoogwerker naar binnen worden getakeld. Het Brabants Dagblad was hierbij aanwezig en schreef er een artikel over.
Elke oven weegt maar liefst 22 ton. Dit hoge gewicht komt door de isolerende bekleding aan de binnenzijde, die helpt om de warmte optimaal vast te houden.